top of page

התחום העסקי

Business Meeting_edited.png
AdobeStock_111378324_edited.png

בין עמידה בראש המערכת הצבאית והביטחונית בישראל לבין ניהול במגזר העסקי יש לא מעט נקודות שוני, אבל גם הרבה קווי דמיון. האלוף (במיל') גיורא איילנד – אשר שימש כראש אגף התכנון (אג"ת) בצה"ל ואף ניהל את המועצה לביטחון לאומי – מדגים זאת היטב. כראש אג"ת, היה אחראי על תכנון כלכלי וניהול תקציבי של אחד הגופים הציבוריים הגדולים והמורכבים בישראל. נוספה לכך גם ההשכלה הרחבה שרכש במהלך השנים בתחום הניהולי-כלכלי, הכוללת תואר ראשון בכלכלה בפקולטה למדעי החברה של אוניברסיטת בר אילן ותואר שני במנהל עסקים, עם התמחות במימון, בבית הספר למנהל עסקים באותה אוניברסיטה.

בשנים האחרונות, פועל האלוף (במיל') גיורא איילנד במישור העסקי, מסייע לחברות ישראליות לצמוח ותורם לקידומן בעולם הכלכלי. הוא מכהן כדירקטור וכחבר מועצת מנהלים מייעצת (Advisory Board) בכמה חברות פרטיות מהמובילות בישראל. בנוסף, מספק שירותים מגוונים במסגרת חברת "גיורא איילנד בע"מ”, בראשה עומד, אשר ביצעה בהצלחה רבה עשרות פרויקטים לחברות ולגופים, בישראל ומחוצה לה.

 

פותחים את הדלת בעולם לחברות ישראליות

זה לא פשוט לנהל חברה הפועלת בשדה המשחק הבינלאומי, על אחת כמה וכמה בתחומים תחרותיים דוגמת הייטק. חברת גיורא איילנד בע"מ מסייעת לחברות ישראליות בסדרי גודל שונים להתנהל בזירה הכלכלית העולמית, עם דגש ניכר על חברות סטארט אפ הפועלות בתחומים דוגמת ביטחון, סייבר, רפואה, תעופה וחלל.

 

שירותי החברה בהקשר הזה כוללים:

  • השקעות בסטארט אפ – גיוס משקיעים בסטארט אפ ומציאת האפיקים המשתלמים ביותר של השקעה בסטארפ אפ לחברות ישראליות

  • איתור וקישור ללקוחות משלמים, בישראל ומחוצה לה

  • קידום עסקאות בינלאומיות וקשרים עסקיים בין חברות ישראליות לגופים הפועלים בכל רחבי העולם

  • קידום מיזמים ישראליים בחו"ל, ביניהם טכנולוגיה צבאית ישראלית, פרויקטים בתחומי הביטחון ועוד

       סיוע מקיף בהתנהלות השוטפת של החברות מול גופים שונים, בין אם מסחריים, ציבוריים, מוסדיים או

       ממשלתיים.             

 

משאירים את המחלוקת מאחור

מחלוקות נפוצות מאוד במישור העסקי, כאשר פעילות ענפה בשדה המשחק הבינלאומי עשויה להגדיל את הסיכונים למחלוקות, למשברים ולעימותים מול גורמים שונים. בדיוק מהסיבות האלה מעניק האלוף (במיל') גיורא איילנד שירותי גישור עסקי, ניהול משברים וסיוע במשא ומתן של החברות העסקיות מול חברות אחרות, לקוחות ממשלתיים ומדינות שונות ברחבי העולם. הסיוע ניתן בהיקפים שונים ובהתאמה מלאה לצרכי הלקוח - החל מגישור של סכסוך בינלאומי נקודתי, דרך תיווך בינלאומי ועד לחתימה של חוזה בין מדינות.

 

המטרה: להפוך את המשבר לנקודת צמיחה

כשהזירה הכלכלית רותחת ותחרותית כמעט בכל תחום שאפשר להעלות על הדעת, כל גוף עסקי צפוי לעבור משברים מפעם לפעם. האתגר העיקרי הוא לצלוח אותם, או אפילו להשתמש בהם כדי לעבור תהליך צמיחה מתוך משבר – וזה בהחלט אפשרי אם יודעים כיצד לנתח את המשבר, אילו שינויים הוא דורש ומהן התמורות החיוביות שאפשר לקחת ממנו.

 

האלוף (במיל') גיורא איילנד נחשב למומחה מהשורה הראשונה בתחום של ניהול משברים, כולל במגזר העסקי, והוא מעניק עזרה מקיפה לחברות הזקוקות לכך: בין אם ניהול משברים תקשורתיים, התמודדות עם משברים בינלאומיים או אפילו ניהול מצבי חירום ואסון, שעשויים לפקוד כל חברה באשר היא. דוגמה לכך היא מצבים של משבר סייבר ואבטחת מידע, שהשלכותיו על עסק נתון עלולות להיות חמורות מאוד ברמה הכלכלית, משפטית, ניהולית וגם תדמיתית. מצבים אלו הפכו בשנים האחרונות לנחלתם של לא מעט חברות ישראליות על רקע טרור הסייבר המתעצם והרצון לפגוע בגופים עסקיים ישראליים, וצורת ההתמודדות איתם תגדיר לאן מיועדות פניה של החברה.

 

סדנאות והרצאות לקהילה העסקית

לצד התמיכה הנקודתית בעסקים הזקוקים לכך, מעביר האלוף (במיל') גיורא סדנאות רלוונטיות, הכוללות סדנאות מנהלים, משחקי מלחמה וסימולציות אחרות. אלה מסייעים לכל בעל חברה או מנהל לממש את מלוא הפוטנציאל המנהיגותי שיש בו, ובכך לשפר את יכולותיו. הסדנאות עשויות לפעול בנוסף לשיפור טיב היחסים בין המנהלים לבין עצמם, או בינם לעובדים עצמם: היבטים של שיתוף פעולה, חלוקת תפקידים, ניהול נכון של משאבים וכן הלאה.

 

איילנד מקיים הרצאות בנושאי ניהול משברים, מנהיגות, תהליכי קבלת החלטות ומה שביניהם. ההרצאות משלבות בתוכן סיפורים וניתוחי מקרה מהקריירה הענפה שלו, תשתית תיאורטית ענפה וכלים מעשיים שכל משתתף יוכל ליישם בחיים העסקיים והאישיים שלו. כך למשל אפשר ללמוד על תכנון אסטרטגי, נושא שרלוונטי לכל בעל עסק, מנהל או אפילו עובד מן המניין.

מעוניינים לשמוע עוד? צרו קשר

bottom of page